przejdź do treści
UE
dnia 09.11.2022 roku

Obchody „Międzynarodowego Dnia Białej Laski” w Gryficach

Dnia 9 listopada br. w „Barze u Marka” w Gryficach Polski Związek Niewidomych Koło Gryfice zorganizował uroczyste obchody „Międzynarodowego Dnia Białej Laski”. Święto na trwałe wpisało się w kalendarz wydarzeń organizowanych dla społeczności osób niewidomych i słabowidzących. W spotkaniu na zaproszenie Przewodniczącej PZN Zofii Pawlik w Gryficach uczestniczyli min. Starosta Powiatu Gryfickiego Ryszard Chmielowicz, Przewodnicząca PZERiI koło w Gryficach Anna Tchorowska oraz Romuald Podmokły Prezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych koło w Gryficach.
 
Wydarzenia takie jak to nie tylko pozwalają na integrację osób niewidomych i słabowidzących z osobami pełnosprawnymi, ale także są okazją, by dyskutować o problemach napotykanych w życiu codziennym oraz sposobnością, by uczyć się otwartości, empatii i tolerancji.

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski pragniemy wszystkim osobom niewidzącym i niedowidzącym złożyć serdeczne życzenia, aby otaczająca nas rzeczywistość nie była dla Państwa przeszkodą, ograniczeniem, ale pomocą
w codziennym funkcjonowaniu.powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA