przejdź do treści
UE
dnia 11.11.2022 roku

Święto Niepodległości w Trzebiatowie

Dnia 11 listopada br. obchodzona jest 104. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji w Sanktuarium Macierzyństwa NMP odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, a po niej złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikami upamiętniającymi żołnierzy walczących o wolną Polskę.
 
W obchodach wzięli udział m.in. Członek Zarządu Powiatu Gryfickiego Renata Teresa Korek, Burmistrz Gminy Trzebiatów Józef Domański, Wiceburmistrz Gminy Trzebiatów Grzegorz Olejniczak, Dyrektor Szkoły Zespołu Szkół im. Z Herberta w Trzebiatowie Jadwiga Jaworska, radni Gminy Trzebiatów, przedstawiciele służb mundurowych, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy.
 
Narodowe Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt dla Polaków. Przypomina ono nie tylko o przełomowych dla Polski oraz Europy wydarzeniach, ale i setkach odważnych ludzi, którym przyświecał jeden cel - wolna Polska.
 powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA