przejdź do treści
UE
dnia 19.01.2023 roku

Rządowy Program Odbudowy Zabytków i zmiany w Rządowym Funduszu Polski Ład - spotkanie z samorządowcami

W dniu dzisiejszym przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego spotkali się z przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Gryficach, Gmin Powiatu Gryfickiego oraz budżetowych jednostek organizacyjnych z terenu powiatu gryfickiego, by omówić szczegóły Rządowego Programu Odbudowy Zabytków oraz zmiany w Rządowym Funduszu Polski Ład: Programie Inwestycji Strategicznych. Warsztaty odbyły się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gryficach.
Spotkanie z samorządowcami poprowadzili: Pani Anna Pawlak Regionalnym Dyrektorem ds. Inwestycji w Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Pan Krzysztof Rumianowski Specjalista w BGK.

Rządowy Program Odbudowy Zabytków wspiera samorządy w odbudowie i remontach obiektów zabytkowych, przyczyniając się tym samym do poprawy ich stanu i ochrony przed degradacją i zniszczeniem. Dopuszcza finansowanie obiektów posiadających wpis do ewidencji lub rejestru zabytków i będących w posiadaniu gminy, powiatu czy województwa lub jednostki organizacyjnej im podległej. Dofinansowanie przyznane w ramach programu może być przeznaczone na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku prowadzone przez jst albo na udzielenie dotacji samorządowej na takie prace. Może wynieść maksymalnie 98% wartości inwestycji, a minimalny wkład własny to 2%. Wnioski można składać w aplikacji Polski Ład udostępnionej przez BGK, w jednej z trzech kategorii:

  • do 150 000 zł,
  • do 500 000 zł,
  • do 3 500 000 zł
do 31 stycznia 2023 roku.
Budżet w kraju to 3 mld zł.powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA