przejdź do treści
UE
dnia 14.05.2023 roku

Narodowa Kapela Bandurzystów Ukrainy w Gryficach

Dosłownie przed chwilą w Gryf Arenie skończył się koncert Narodowej Kapeli Bandurzystów Ukrainy. Tematem przewodnim dzisiejszego wydarzenia były pieśni o matce z okazji zbliżającego się Dnia Matki, a także patriotyczno-wyzwoleńcze jak i współczesne.
Kapela ta uznawana jest za fenomen dziedzictwa kulturowego narodu ukraińskiego. Powstała w Kijowie w 1918 roku, a w 1935 roku połączyła się z Połtawską Kapelą Bandurzystów. W 1997 roku otrzymała status „Narodowej”. Ważną cechą twórczą jest to, że wszyscy artyści śpiewają i grają na bandurach, czyli ukraińskich ludowych instrumentach muzycznych.
W wydarzeniu wzięli udział m.in. Ryszard Chmielowicz - Starosta Gryficki , Wicestarosta Powiatu Gryfickiego Waldemar Wawrzyniak , Sekretarz Powiatu Gryfickiego Elżbieta Ziółkowska mieszkańcy powiatu gryfickiego oraz przyjaciele z Ukrainy. Starosta Ryszard Chmielowicz podziękował artystom życząc by następny koncert odbył się już przy wolnej, suwerennej Ukrainie.
 powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA