przejdź do treści
UE
dnia 17.09.2023 roku

Obchody Dnia Sybiraka w Gryficach

Żeby ocalić od zapomnienia i upamiętnić ludzi, którzy zostali przymusowo wywiezieni w głąb ZSRR, na całym świecie są organizowane obchody Dnia Sybiraka. W dniu dzisiejszym obchody Dnia Sybiraka odbyły się również w Gryficach. 

Obchody rozpoczęły się o godz. 11:30uroczystą Mszą Świętą w kościele WNMP w Gryficach. 
Następnie uczestnicy wydarzenia przeszli pod pomnik „Matki Sybiraczki” na Cmentarz w Gryficach, gdzie zaplanowano dalszą część oraz złożenie wieńców.
 
W obchodach na zaproszenie Prezes Gryfickiego Koła Związku Sybiraków Pani Jadwigi Milczarczyk wzięli udział m.in.: Poseł na Sejm RP Michał Jach, Ryszard Chmielowicz - Starosta Gryficki, Burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, Dyrektor DPS Gryfice Marzena Pelc, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych i wojska, członkowie Gryfickiego Koła Związku Sybiraków, a także mieszkańcy i uczniowie szkół powiatu gryfickiego.
W 95. rocznicę powstania Związków Sybiraków za zasługi dla Gryficki Związek Sybiraków zostało odznaczonych 20 osób, w tym Starosta Ryszard Chmielowicz oraz Dyrektor Dom Pomocy Społecznej w Gryficach Marzena Pelc. powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA