przejdź do treści
UE
dnia 10.04.2011 roku

Uroczysta msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej

 

W pierwszą rocznicę katastrofy lotniczej w lesie smoleńskim, 10 kwietnia 2011 r., w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, miała miejsce uroczysta msza święta w intencji ofiar. Uroczystość zorganizowali wspólnie parafia NSPJ oraz przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. 

Dokładnie rok temu, o godz. 8:41 rządowy Tupolew rozbił się przy próbie lądowania, w drodze na uroczystość ku czci polskich oficerów, zamordowanych przez NKWD w 1940 r.

W katastrofie lotniczej zginęli wówczas m.in.: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP. Nikt nie przeżył katastrofy. Zginęło łącznie 96 osób.

 

Uroczystą mszę świętą odprawili proboszcz parafii NSPJ ks. Ireneusz Pastryk oraz dyrektor gryfickiego Radia Plus ks. Sylwester Marcula. Wśród licznie zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Wicestarosta Gryficki Ireneusz Wojciechowicz, Burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, Przewodniczący Rady Miejskiej w Gryficach Krzysztof Tokarczyk, przedstawiciele „Solidarności".

 

Po mszy świętej, wierni udali się do groty przy parafii, gdzie po odsłuchaniu polskiego hymnu i wspólnej modlitwie, delegacje składały wieńce oraz zapalano znicze.  

 
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA