przejdź do treści
UE
dnia 07.02.2014 roku

Praktyczna lekcja o podatkach

Uczniowie  ZSP w Płotach wzięli udział w praktycznej lekcji rachunkowości poprowadzonej przez właścicielkę biura rachunkowego Panią Alicję Dzimińską, a także w spotkaniu z z-cą Naczelnika Urzędu Skarbowego w Gryficach Panem Leszkiem Zając.
Podczas wykładów omówiono zagadnienia związane z prawem podatkowym pomocne przyszłym właścicielom firm w rejestracji, wyborze formy opodatkowania, oraz w prowadzeniu działalności gospodarczej.
Spotkanie ze specjalistami było okazją do uzyskania odpowiedzi na liczne pytania z zakresu praktycznych problemów i ich rozwiązań dotyczących zawiłego prawa podatkowego. Uświadomiły uczniom, jakie znaczenie ma odbieranie paragonu potwierdzającego nabycie towarów lub usług.
Podczas spotkania uczniowie zadawali pytania, aby móc skonfrontować nabytą w szkole wiedzę z praktyką.
Specjaliści uświadomili młodzieży jak istotną kwestią dla nowoczesnego państwa są wpływy podatkowe i jak ważne potrzeby społeczne zaspokajają.powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA