przejdź do treści
UE
dnia 21.03.2014 roku

Wysoka pozycja gryfickiego "Chrobrego" w rankingu "Perspektyw"

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gryficach na 28. miejscu wśród szkół ponadgimnazjalnych w województwie zachodniopomorskim. Jest to niewątpliwy sukces ponieważ, w województwie zachodniopomorskim funkcjonuje ponad 200 liceów ogólnokształcących.

Gryficki "Chrobry" w rankingu wyprzedził m.in takie renomowane szkoły jak: Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego w Szczecinie, Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie, V Liceum Ogólnokształcące w Koszalinie.
Poza tym gryfickie liceum bardzo dobrze wypadło biorąc pod uwagę sąsiednie powiaty wyprzedzając m.in. takie szkoły jak: Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim, Liceum Ogólnokształcące w ZSP w Świdwinie, Liceum Ogólnokształcące w ZS im. T. Kościuszki w Łobzie.

Od 16 lat Miesięcznik edukacyjny Perspektywy ogłasza listę rankingową szkół, która cieszy się coraz większą popularnością wśród uczniów i ich rodziców ze względu na rzetelność wyników.
Ranking Liceów 2014 został stworzony na podstawie trzech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach ( 30%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25%) oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%). Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół.

Ranking opublikowany został na łamach miesięcznika edukacyjnego "Perspektywy" oraz na portalu www.perspektywy.plpowrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA