przejdź do treści
UE
dnia 28.03.2014 roku

Obchody Święta Liczby Pi w Chrobrym

Marzec to nie tylko pierwszy wiosenny miesiąc, ale też czas, gdy matematycy mają swoje święto „Dzień liczby Pi" - 14 marca. Uczniowie klas I c, II c, II d Liceum Chrobrego spotkali się 25 marca 2014r., by poszerzyć swoją wiedzę o magicznej liczbie Pi. Uroczyste obchody tego święta stały się już w naszej szkole tradycją.

 

Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy II c Przemysław Smurzyński i Julia Kłobukowska.


Na początku obejrzeliśmy prezentację o liczbie pi przedstawioną przez uczennicę klasy II e Martę Kot. Prezentacja zawierała wiele ciekawych informacji o tej liczbie, jej znaczeniu w matematyce i innych naukach. Następnie uczniowie mogli wziąć udział w różnego rodzaju potyczkach matematycznych i sprawdzić swoją wiedzę, zdolności manualne oraz wyobraźnię.

 

W drugiej części spotkania obejrzeliśmy niecodzienną lekcję matematyki zatytułowaną „Wybitni matematycy polscy naszymi oczami" w wykonaniu uczniów klasy III Gimnazjum nr 3. Uczniowie zaprezentowali nam fragmenty dziejów polskiej matematyki oraz sylwetki polskich matematyków. Spektakl został nagrodzony gromkimi brawami.

 

Na koniec spotkania pani dyrektor Jolanta Folwarska wręczyła zwycięzcom konkursów pamiątkowe dyplomy i życzyła wielu sukcesów w zmaganiach z matematyką.powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA