przejdź do treści
UE
dnia 07.04.2014 roku

Awans uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego do finału Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA

W tym roku szkolnym 2 uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Pangea. Konkurs ten jest organizowany w następujących krajach: Polska, Niemcy, Dania, Włochy, Austria, Portugalia, Szwajcaria, Słowenia, Hiszpania, Czechy i Węgry.Składał się on z dwóch etapów. Pierwszy z nich został przeprowadzony 10 stycznia 2014r, wzięło w nim udział 103 264 uczniów z Polski. Uczniowie mieli wówczas do rozwiązania test matematyczny składający się z 15 zadań o różnym stopniu trudności w czasie 60 minut. Na początku marca 2014r ogłoszono finalistów pierwszego etapu.
Wśród finalistów znaleźli się uczniowie klasy I C naszego liceum:

Łukasz Banach

Hubert Konopiński

Podopieczni pani Katarzyny Michnicz otrzymali imienne zaproszenia i godnie reprezentowali swoją szkołę podczas finału drugiego etapu, który odbył się 28 marca 2014r w Vistula University w Warszawie.

W drugim etapie uczniowie rozwiązywali test matematyczny składający się z 30 zadań
o różnym stopniu trudności w czasie 90 minut. Lista Finalistów etapu drugiego zostanie opublikowana po 8 kwietnia 2014r.Patronat honorowy tegoż konkursu w Polsce sprawował: Minister Edukacji Narodowej, Mazowiecki Kurator Oświaty, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, Kuratorium Oświaty w Łodzi, Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Kuratorium Oświaty w Szczecinie, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Kuratorium Oświaty w Gdańsku, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Kuratorium Oświaty we Wrocławiu oraz Fatih University.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom tak wspaniałego osiągnięcia oraz życzymy dalszych sukcesów matematycznych!!!

 

 powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA