przejdź do treści
UE
dnia 28.04.2015 roku

Sukces uczennic Chrobrego!

Małgorzata Malecha i Anita Zielińska, pierwszoklasistki z Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gryficach, zajęły II miejsce w Polsce i znalazły się w gronie 460 posłów i posłanek XXI sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży!

 

W kwietniu 2015 r. dziewczęta przeprowadziły w środowisku lokalnym badania, a następnie zaproponowały możliwe do wdrożenia zmiany w swojej okolicy. Ich pomysły zostały tak bardzo wysoko ocenione, że Małgosia i Anita pokonały pozostałe zespoły.  Do projektu zgłosiło się z całego kraju aż  525 dwuosobowych grup.

 

Najlepszy wynik w województwie zapewnił im miejsce także w komisji problemowej. W dniach 9 i 10 maja w Warszawie spotka się komisja sejmowa SDiM, którą będą tworzyć dwa najlepsze zespoły wojewódzkie. Komisja wyłoni marszałków oraz przygotuje projekt uchwały Sejmu Dzieci i Młodzieży.

 

Następnie 460 młodych posłanek i posłów spotka się 1 czerwca 2015 roku w Sali Posiedzeń Sejmu RP podczas XXI sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

 

 

Organizatorem XXI Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu w porozumieniu z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji i Ministerstwem Edukacji Narodowej.powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA