przejdź do treści
UE
dnia 28.05.2015 roku

"Miłosz" na "Morzu"

21 maja 2015 r. uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza już po raz 5 wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Ligi Morskiej i Rzecznej "Młodzież na Morzu 2015". Na konkursie należało wykazać się wiedzą z zakresu geografii mórz i oceanów oraz portów nad nimi leżących, historii Polskiej Marynarki Wojennej, znajomości statków i ludzi morza, a także historii Pomorza Zachodniego.

 

Po rozwiązaniu testu - w oczekiwaniu na wyniki - uczestnicy odbyli rejs statkiem po Odrze. Drużyna w składzie Klaudia GŁUSZKO i Paweł CABAN w kategorii "Wiedza o Pomorzu Zachodnim" zajęła  2 miejsce. Ponadto Paweł zajął 3 miejsce ,  a Klaudia 5 miejsce indywidualnie. 

 

W tym samym konkursie  druga drużyna w składzie Magdalena CHMIELECKA i Paweł CABAN w kategorii "Wiedza o Morzu" zajęła również 2 miejsce.  Ponadto Paweł zajął  3 miejsce indywidualnie. Nauczycielem przygotowującym do konkursu była Pani Regina Mazurska.

 

Patronat honorowy nad konkursem objęła Anna Komorowska. Warto wspomnieć, że „Miłosz” jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z Powiatu Gryfickiego od lat zajmuje czołowe lokaty w tych konkursach. powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA