przejdź do treści
UE
dnia 28.05.2015 roku

Co dalej gimnazjalisto? Tradycja i nowoczesność w "Herbercie"

Zdobyć zawód, czy wykształcenie ogólne? Przed takim dylematem stają tegoroczni absolwenci  gimnazjów w naszej gminie, powiecie, województwie i kraju.  Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca młodych ludzi by planowali swój rozwój biorąc pod uwagę między innymi potrzeby rynku pracy. Z tego też względu ogłoszony został Rok Szkoły Zawodowców. Jak wynika z analiz wciąż brakuje na rynku pracy fachowców w określonych zawodach.

 

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom i mając na uwadze tegorocznych absolwentów gimnazjów, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im . Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie nawiązał współpracę z dwoma lokalnymi przedsiębiorstwami, które działając w oparciu o swoją, wysoko wyspecjalizowaną, bazę  chcą zatrudnić w ramach praktycznej nauki zawodów uczniów „Herberta”. Są to:

 

 • BOEM Zakład Elektryczno – Metalowy, który gwarantuje praktykę w zawodzie: elektryk, operator obrabiarek skrawających, ślusarz, monter mechanik, lakiernik
 • Victory Spa International Sp. z o.o.  z zawodami: tapicer,  stolarz , ślusarz,  elektryk,  operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych.
 •  

  Poza kształceniem w zawodach w/w zakłady przygotowały w ramach swoich funduszy dodatkową ofertę dla wyróżniających się uczniów: stypendia, premie uznaniowe ( poza ustawowym wynagrodzeniem), kursy spawacza czy prawa jazdy oraz wycieczki do zakładów o podobnym profilu w kraju i za granicą. Jak też informują przedstawiciele Boem i Victory po skończonej szkole młodzież będzie miała możliwość znalezienia zatrudnienia w tych miejscach.

   

  Edukacja zawodowa może być dla wielu młodych ludzi kluczem do przyszłości, szansą na pewne i stabilne zatrudnienie. Nie zamyka to im jednocześnie drogi do dalszego kształcenia i podnoszenia kwalifikacji na kolejnych szczeblach edukacji. Warto pomyśleć!

  Zakłady są otwarte na szkoły gimnazjalne i chętnie pokażą kulisy pracy czy fascynujących proces produkcyjny.  Może to być ciekawa lekcja z doradztwa zawodowego w formie wycieczki.

   

   

  Herbert oczywiście nie zamyka się na kształcenie ogólne. W jego ofercie pozostają nadal klasy licealne o tradycyjnym profilu kształcenia: humanistyczno – językowym, matematyczno – przyrodniczym i wojskwo- policyjnym.  powrót
  Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
  ZGODA