przejdź do treści
UE
dnia 02.06.2015 roku

Uczniowie "Herberta" upamiętnili...

Młodzież klas o profilu wojskowo-policyjnym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Z. Herberta w Trzebiatowie brała udział w konkursie „Żołnierze Wyklęci. Historia na wyciągnięcie ręki”.

 

Organizatorem konkursu był poseł na Sejm RP i europoseł do Parlamentu Europejskiego. Drużyny dwuosobowe miały za zadanie przygotować i zaprezentować sylwetkę wybranego Żołnierza Wyklętego. Karolina i Kinga z klasy Ia zaprezentowały sylwetkę Danuty Siedzikówny ps. „Inka”. Weronika i Joanna z klasy IIa zaprezentowały postać rotmistrza Witolda Pileckiego. Ewelina i Aleksandra z klasy IIa przedstawiły życiorys ks. Władysława Gurgacza, kapelana partyzantów. Kacper i Mariusz z klas II przygotowali ekspozycję uzbrojenia Armii Krajowej przy wsparciu kierownika Klubu Garnizonowego w Trzebiatowie - Jerzego Nowaka. Prezentacja miała miejsce w szkolnej auli, gdzie była przygotowana ekspozycja wystawy Żołnierzy Wyklętych, a drużyny przedstawiły prezentacje multimedialne. Na pokazie prac obecny był przedstawiciel jury i jednocześnie jeden z organizatorów konkursu oraz poseł na sejm – Leszek Dobrzyński, pani dyrektor szkoły Jadwiga Jaworska, uczniowie i nauczyciele oraz zaproszona młodzież gimnazjalna. powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA