przejdź do treści
UE
dnia 13.01.2016 roku

Ogólnopolski sukces uczniów z "Miłosza"

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza zdobyli I miejsce w ogólnopolskim konkursie ekologicznym pod nazwą „Czy baterie są jak bakterie?”.

 

Konkurs zorganizowała Fundacja Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju w Warszawie, a jego ideą było zwrócenie uwagi na istotną kwestię prawidłowego postępowania z odpadami niebezpiecznymi, jakimi są baterie i akumulatory przenośne, a także wzrost świadomości i odpowiedzialności społecznej za stan środowiska naturalnego. 

 

Młodzi filmowcy z „Miłosza” nakręcili krótki film reklamowy, który w sposób zabawny, a jednocześnie edukacyjny promuje prawidłowe postępowanie ze zużytymi bateriami. Posłużył on do przeprowadzenia akcji promocyjnej wśród społeczności szkolnej. Film przygotowany przez uczniów skłania do refleksji na temat tego czy baterie są faktycznie jak bakterie. Fakt ten doceniło jury konkursowe przyznając „Miłoszowi” I miejsce w konkursie i nagradzając uczniów cennymi nagrodami.

 

Autorami zwycięskiego filmu są:

Michał Drelich – klasa III TE

Ilona Dąbrowska – klasa III ALO

Olga Stawicka – klasa III ALO

Paweł Krajewski – klasa III ALO

 

Opiekunem młodzieży była pani Katarzyna Melnik.

 

 

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia konkursowego filmu.

 

 

 powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA