przejdź do treści
UE
dnia 23.03.2016 roku

"Miłoszowi" ekonomiści ponownie triumfują!

Nie będzie przesadą, jeśli za tradycyjny już uznamy sukces uczniów Technikum Ekonomicznego w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Zawodach.

 

W tym roku odbyła się VIII edycja tegoż Turnieju i po raz 3 wzięli w nim udział uczniowie „Miłosza”.

 

Ideą przyświecającą Turniejowi było rozbudzenie wśród uczniów postaw sprzyjających świadomym wyborom na rynku pracy, pogłębianie wiedzy i umiejętności związanych z rynkiem pracy oraz promocja kształcenia ustawicznego na potrzeby rynku pracy.

 

I etap szkolny Turnieju odbył się  3grudnia 2015 r. był to e-test pisany  on-line. Wzięło w nim udział 337 uczniów z 32 szkół ponadgimnazjalnych.

II etap (międzyszkolny) odbył się w dniu 3 marca 2016 r., wzięło w nim udział 218 uczniów z 32 szkół ponadgimnazjalnych (w tym 13 szkół z województwa podlaskiego i 7 z Białegostoku).

 

Na podstawie uzyskanych wyników i czasu rozwiązania testu, wyłoniono 10 uczniów, którzy zakwalifikowali się do Finału. Miejsca: II, III,IV, V,VI zajęli reprezentanci „Miłosza”. Osiągnęli następujące wyniki:

Dominika Hoderna                           -          43 pkt.

Aleksandra Apolonia Klupp            -          43 pkt.

Dariusz Ireneusz Pyzia                    -          42 pkt.

Emilia Zofia Pierzchała                   -          41 pkt.

Natalia Anna Bihun                          -          41 pkt.

 

Finał VIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Zawodach odbył się 17 marca 2016 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku.

Na podstawie uzyskanych wyników z prezentacji wybranych zawodów wyłoniono grupę finalistów i laureatów. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, uczniowie Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach zajęli wysokie lokaty.

 

Dominika Hoderna   - V miejsce

Dariusz Ireneusz Pyzia                     -          VI miejsce

Emilia Zofia Pierzchała                   -          VII miejsce

Aleksandra Apolonia Klupp             -          VIII miejsce

Natalia Anna Bihun                          -          X miejsce

 

 

Uczniów przygotowała Pani mgr Krystyna Gródecka, której serdecznie gratulujemy sukcesu, a wszystkim życzymy kolejnych równie spektakularnych wyników.powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA