przejdź do treści
UE
dnia 25.03.2016 roku

Sukces uczniów "Miłosza"

W V Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy, której finał odbył się 19 marca 2016 r. w Białymstoku, uczestniczyło 511 uczniów z 35 szkół ponadgimnazjalnych. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 349 uczniów z 30 szkół, a do testu przystąpiło 293 uczniów.

 

W I części Finału walczyło 58 uczniów z 12 szkół, a do części II zakwalifikowało się 20 uczniów, którzy odpowiadali przed Komisją i publicznościąna wylosowane pytania.


Z przyjemnością informujemy, że uczniowie Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach, Dariusz Pyzia i Emilia Pierzchała, zostali laureatami olimpiady zajmując najwyższe lokaty, tj. - odpowiednio I i II miejsce.

 

Organizatorami Olimpiady byli m. in.:
prof. Barbara Kudrycka - europoseł, WUP w Białymstoku, Uniwersytet
w Białymstoku, Państwowa Inspekcja Pracy, Pracownia Badań, Analiz i Strategii Rozwoju Edukacji CKU, ..
Honorowy Patronat sprawowali:
- Pani Maria Koc, wicemarszałek Senatu RP,
- Pani prof. dr hab. Barbara Kudrycka - poseł do Parlamentu Europejskiego,
- Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
- Wojewoda Podlaski,
- Podlaski Kurator Oświaty,
- Marszałek Województwa Podlaskiego,
- Prezydent Miasta Białegostoku,

 

Pani prof. dr hab. Barbara Kudrycka, poseł do Parlamentu Europejskiego, ufundowała dla trzech laureatów i opiekuna laureatów V edycji Olimpiady wizytę studyjną w Parlamencie Europejskim.

 

Uczniów przygotowała Pani mgr Krystyna Gródecka, a Dariusz i Emilia są jej kolejnymi laureatami, którzy pojadą do malowniczej stolicy Unii Europejskiej.

 

Gratulujemy!

 powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA