przejdź do treści
UE
dnia 22.04.2016 roku

ZSP im. Czesława Miłosza w Gryficach uczestnikiem "DNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2016"

DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI w bieżącym roku został wyznaczony na 20 kwietnia.                 

 

Jest to dzień, w którym uczniowie  szkół ponadgimnazjalnych mają możliwość wzięcia udziału w praktykach odbywających się w zakładach pracy, firmach, organizacjach, szkołach, szpitalach, sądach, itp. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza  w Gryficach po raz szósty wziął udział w tym programie.  Działanie podejmowane jest przez szkoły w ramach konkursu organizowanego corocznie przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z Kancelarią Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

 

 

Ponad 300 uczniów ZSP  im. Czesława Miłosza skorzystało z tej możliwości, która zapewnia obserwowanie z bliska pracy na różnych stanowiskach, zgodnych z ich zainteresowaniami. Młodzież odbyła praktykę w charakterze wolontariuszy,  w Domu Pomocy Społecznej, w biurach, małych i dużych firmach, sklepach, i innych instytucjach. Korzystali z wiedzy i umiejętności wykwalifikowanej kadry. Zasady jednodniowej praktyki wymagają wcześniej zapytania czy firma, do której się wybiera uczeń, przyjmie go i czy wyznaczy opiekuna praktyki. Dopiero po tym fakcie uczeń może odbyć praktykę, z której musi przedstawić sprawozdanie w szkole. 

 

Młodzież była bardzo zadowolona z przebiegu praktyk. Uczniowie mogli obserwować,  a czasami wykonywać pracę, o której marzą w przyszłości. Mieli szansę sprawdzić czy ich wyobrażenie o przyszłej pracy jest zgodne z rzeczywistością.

 

Oto wypowiedzi uczniów na temat "Dnia przedsiębiorczości 2016"
1. "Moim zdaniem ten dzień był  fascynujący i interesujący. Bardzo mi się podobało, bo poznałem pracę w urzędzie "
Oskar kl. II TE (stanowisko-inspektor ds. ewidencji działalności gospodarczej)

2. "Uważam, że ten dzień jest bardzo przydatny, ponieważ możemy lepiej poznać przyszłe stanowisko pracy"
Weronika kl. I AW  (stanowisko-sprzedawca)

3. " Praca w gabinecie kosmetycznym bardzo mi się podobała, fachowa obsługa i miła atmosfera tylko utwierdziły mnie w przekonaniu, że w przyszłości będę kosmetyczką. Dzisiaj dostrzegłam,  że  w każdej pracy potrzebne jest zaangażowanie."
Martyna kl. II LOA (stanowisko-kosmetyczka)

I wypowiedź konsultanta firmy na temat programu:
1. "Dzień Przedsiębiorczości stwarza uczniom możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy na danym stanowisku, a tym samym zdobycie nowych doświadczeń. Zdobyte umiejętności   z pewnością okażą się w przyszłości pomocne w wyborze zawodu. Uważam, że organizowanie tego typu dnia sprzyja przygotowaniu ucznia do prowadzenia własnej działalności gospodarczej"
Pani Małgorzata  inspektor ds. ewidencji działalności gospodarczej UM w Gryficach.

Wszystkim Firmom, właścicielom i konsultantom oraz uczniom - serdecznie dziękuję za zaangażowanie i iście przedsiębiorcze postawy.

Szkolny koordynator programu – mgr Agnieszka Jackowska  -  nauczyciel podstaw przedsiębiorczości.

Zapraszamy do obejrzenia na stronie www.zspgryfice.pl galerii  zdjęć z  „ Dnia przedsiębiorczości” oraz filmu.powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA