przejdź do treści
UE
dnia 16.05.2016 roku

Uczniowie MOS w Waniorowie pomagają zwierzętom ze schroniska komunalnego w Sosnowicach

Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii kolejny raz odwiedzili zwierzęta ze schroniska komunalnego dla bezdomnych zwierząt w Sosnowicach. Przebywają tam psy również z naszej Gminy. Kierownik schroniska – Pani Marta Tysiąc – Stępień jak zwykle przyjęła nas bardzo ciepło. Przeprowadziła pogadankę na temat funkcjonowania schroniska, przebywających w nim pieskach, opiece weterynaryjnej nad nimi, pracy wolontariuszy oraz problemach, z którymi się boryka schronisko. Uczniowie przekazali zebraną w szkole żywność, a Pani Marta poczęstował ich słodkościami.

 

Nie wszyscy ludzie należycie troszczą się o swoich czworonożnych przyjaciół. Często zapominają o ich istnieniu, właściwym traktowaniu oraz podstawowych potrzebach. Wałęsające się psy przekazywane są do schronisk dla zwierząt, gdzie znajdują schronienie, pokarm i opiekę weterynaryjną. Psy, które znalazły się w schronisku, szczególnie zasługują na naszą miłość, prawdziwy dom oraz wsparcie. Przyzwyczajone do trudnego życia potrafią odpłacić się miłością człowiekowi, który je zaadoptuje. Namawiamy do takiej formy niesienia pomocy, ponieważ jest wiele zwierząt, które jeszcze na nią czekają. Z informacji uzyskanych w schronisku wiemy, że coraz więcej ludzi decyduje się na taką adopcję, ale potrzeby są ogromne. Jest też wielu wolontariuszy, którzy jak my przyjeżdżają do schroniska, żeby wyprowadzić psy na spacer, wyczesać je i okazać im trochę serca. Schronisko znajduje się w lesie, dlatego są dobre warunki do spacerów z czworonogami. Te zwierzęta bardzo zabiegają o kontakt z człowiekiem i pomimo trudnej sytuacji często są pogodne.

 

 

Nasza młodzież wykazała się ogromną wrażliwością. Kiedy przyszedł czas odjazdu ciężko było się rozstać. Jednak nasza współpraca cały czas się rozwija i zaczęliśmy ponowną zbiórkę żywności dla bezdomnych zwierząt w Sosnowicach. Bardzo istotne jest wychowanie młodzieży w duchu poszanowania zwierząt i pomagania innym.powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA