przejdź do treści
UE
dnia 10.06.2016 roku

Dzień Patrona w Liceum Ogólnokształcącym im. B. Chrobrego w Gryficach

Kultywowanie pamięci o dziejach naszego kraju, a także znaczących postaciach z nimi związanych jest niezwykle ważne. Szczególnie istotne staje się zaś w przypadku wychowywania młodego pokolenia, kształtowania charakterów młodzieży i wpajania im pozytywnych wartości i wzorców.

 

Z tego powodu, obchody Dnia Patrona w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gryficach, wpisały się na stałe do szkolnego kalendarza imprez. W tym roku, uroczystość połączona z Dniem Kultury Germańskiej, odbyła się 10 czerwca br. na szkolnym dziedzińcu i przybliżyła wszystkim historię oraz kulturę wieków średnich. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Starosta Powiatu Gryfickiego Kazimierz Sać, Przewodniczący Rady Powiatu Marek Gołuchowski, dyrektorzy szkół, a także przedstawiciele uczelni wyższych. W trakcie uroczystości można było obejrzeć rekonstrukcję historyczną Zjazdu Gnieźnieńskiego i niemieckojęzyczną inscenizację bajki „Muzykanci z Bremy”. Dodatkowymi atrakcjami były pokazy walk – zarówno dawnych, jak współczesnych, pokazy tańców polskich i germańskich oraz warsztaty wikliniarskie i garncarskie. O oprawę muzyczną zadbała polski-niemiecka orkiestra dęta.

 

 

 powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA