przejdź do treści
UE
dnia 19.10.2016 roku

Dzień Edukacji Narodowej w Waniorowie

Dzień Edukacji Narodowej jest popularny w Polsce jako Dzień Nauczyciela. Jest świętem państwowym,  świętem oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej utworzonej z inicjatywy  króla Stanisława Poniatowskiego w 1773 roku. Uroczyście jest obchodzony w każdej szkole w Polsce, a także i w naszej placówce.

 

Dnia 13.10.2016 r. w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wychowankowie naszego ośrodka należący do koła artystycznego pod kierunkiem opiekunów: Anity Kołkowskiej i Aleksandry Jaremko przygotowali program artystyczny w wersji humorystycznej pt. „Przegląd ziółek”. Zaproszone zostało całe grono pedagogiczne oraz obecni i dawni pracownicy.

 

Celem Akademii było uczczenie pracy nauczycieli, wychowawców, a także innych pracowników Ośrodka. Młodzież mogła w ten sposób wyrazić najserdeczniejsze podziękowania dla nich wszystkich za trud włożony  w wychowanie, edukację oraz opiekę.

 

Wychowankowie pomimo tremy przed występem publicznym ukazali znakomicie swoje umiejętności aktorskie, muzyczne i taneczne. Ich występ wymagał dużej pracy i zaangażowania w wiele prób ze strony wychowanków jak i opiekunó.  Na koniec wychowankowie w podziękowaniu dla wszystkich zebranych gości ofiarowali symboliczny kwiatek oraz dynie a Pani Dyrektor Renata Gródecka złożyła  życzenia dla wszystkich pracowników naszej placówki oraz zaproszonych gości. Podkreśliła jednocześnie, że w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Waniorowie priorytet stanowi wszechstronny rozwój i zadowolenie dzieci i młodzieży a działaniom tym przyświeca motto: Nie każdy musi być matematykiem, biologiem, inżynierem czy lekarzem, ale każdy, dla dobra swojego i innych, musi być człowiekiem.              powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA