przejdź do treści
UE
dnia 14.11.2016 roku

Kolejny sukces uczniów ZSP im. Czesława Miłosza

Grupa uczniów dynamicznie działająca w Młodzieżowym Miniprzedsiębiorstwie odniosła swój pierwszy sukces. Jako jedyna drużyna z Powiatu Gryfickiego wzięła udział w III edycji konkursu mini-grantowego „Wkrętak! Wkręć się w działanie!” i co więcej, stanęła na podium.

 

Wygrana, poza satysfakcją i nowym doświadczeniem, wiązała się z wyjazdem na warsztaty. Uczniowie pod czujnym okiem swojego opiekuna, Pani Jowity Łubińskiej udali się do Warszawy, by pogłębiać wiedzę w zakresie przedsiębiorczości. Należy dodać, że główną nagrodą w konkursie było dofinansowanie przedstawionego projektu. Pomysłem młodych przedsiębiorców, doskonale ukierunkowanych przez Panią Łubińską, jest aplikacja mobilnego doradcy zawodowego. Trzeba przyznać, że aplikacja jest przyszłościowa i z pewnością znajdzie szerokie grono odbiorców. Na warsztaty do stolicy zostali zaproszeni przedstawiciele czterech grup. Oprócz uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach przyjechała także młodzież ze Słupcy, Dankowic oraz Świętochłowic. W ramach zajęć zaproszone grupy wraz z organizatorami mieli szansę dokładnie zapoznać się z planowanymi działaniami, poznać uczestników konkursu, a przy tym podzielić się merytorycznymi uwagami na temat przesłanych wniosków. Efektem było opracowanie kryteriów dobrego projektu biznesowego, a także stworzenie sylwetki charakteryzującej idealnego lidera. Zdobyta wiedza na pewno okaże się pomocna podczas pracy uczniów nad swoim przedsiębiorstwem. Młodzież z ZSP jest bardzo ambitna i z pewnością jeszcze nie raz o niej usłyszymy.  powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA