przejdź do treści
UE
dnia 17.11.2016 roku

Uczniowie Herberta w XI Pomorskim Biegu Niepodległości w Ustce

Dla uczczenia 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie ZSP im. Z. Herberta w Trzebiatowie, wraz z opiekunem mjr Ryszardem Wrońskim, uczestniczyli w XI Pomorskim Biegu Niepodległości na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce.
Pomorski Bieg Niepodległości jest wydarzeniem o charakterze edukacyjno - patriotycznym, które przypomina jego historyczny wymiar, jak i zachęca do uczczeni
a tego święta w aktywny sposób. Tego roku miejscem startu była latarnia morska w Jarosławcu, a drużyny miały do pokonania trasę około 12 km.


Pomorski Bieg Niepodległości miał formę biegu na orientację, połączonego z konkursem wiedzy historycznej (test historyczny) oraz zawodami sprawnościowymi. 15 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych 8 powiatów z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego rywalizowały o Puchar Burmistrza Miasta Ustki.powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA