przejdź do treści
UE
dnia 22.11.2016 roku

Projekt Otwarta Firma "Biznes przy tablicy"

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości  to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, w 160 krajach świata. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-up, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych.

 

Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są: były premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana.

 

Celem tego tygodnia jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w naszej szkole, kolejny raz realizowaliśmy projekt Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości „Otwarta firma” –  „ Biznes przy tablicy”. Od 14 do 20 listopada na lekcjach gościliśmy przedstawicieli różnych firm i urzędów, którzy prowadzili ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do wejścia na rynek pracy oraz pozwalające poznać specyfikę pracy w firmie. Również nasi uczniowie byli gośćmi wielu firm, w których odbywali zajęcia z realizowanych w ramach projektu obszarów tematycznych. Odbyło się ponad 30 spotkań i wycieczek. W przedsiębiorcze działania zaangażowanych było około 400 uczniów naszej szkoły.

 

Dotychczas we wszystkich edycjach programu uczestniczyło 534 600 uczniów. Tylko w ostatniej edycji wzięło udział 60 642 uczniów, 553 szkół i 1816 firm i instytucji.

 

Każda szkoła realizująca program „Otwarta firma” bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie na najaktywniejszą Szkołę. Wyniki konkursu poznamy w terminie późniejszym.

 

 

Koordynatorem projektu w szkole była pani Agnieszka Jackowska.powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA