przejdź do treści
UE
dnia 29.11.2016 roku

Wojewódzki turniej klas mundurowych z udziałem uczniów Herberta

W siedzibie Uniwersytetu Szczecińskiego odbył się pierwszy wojewódzki turniej klas mundurowych. Do udziału przystąpiło trzynaście reprezentacji placówek oświatowych, które w swojej ofercie edukacyjnej mają propozycję nauczania o charakterze mundurowym.


Uczestniczące w turnieju klasy reprezentowały jedenaście powiatów. Trzyosobowe drużyny biorące udział w turnieju sprawdzały swoje umiejętności odpowiadając na pytania zawarte w teście wiedzy, podczas symulacji strzeleckich, a także poddając ocenie swoją sprawność fizyczną. Dzięki pomocy organizacyjnej Uniwersytetu Szczecińskiego oraz wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego udało się wyłonić i nagrodzić drużyny, które uzyskały najlepszy wynik. Wraz z młodzieżą w spotkaniu uczestniczyli opiekunowie szkolni, którzy na co dzień współpracują miedzy innymi z policją, przygotowując programy nauczania i organizując wspólne zajęcia edukacyjne i profilaktyczne. Nad prawidłowym przebiegiem całości przedsięwzięcia czuwali przedstawiciele Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie. Spotkanie było dobrą okazją do wymiany informacji, wiedzy, a także integracji młodzieży klas mundurowych województwa zachodniopomorskiego.


Klasa mundurowa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Z. Herberta pod opieką st. sierż. Dawida Czajki - nauczyciela przysposobienia policyjnego, również wzięła udział w turnieju. Najlepszym reprezentantem szkoły okazał się Piotr Wrona, który zdobył IV miejsce w biegu sprawności fizycznej.powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA