przejdź do treści
UE
dnia 19.12.2016 roku

Michał - najlepszy z wiedzy o bezpieczeństwie i obronności

09 grudnia 2016 r. odbył się II etap Olimpiady Wiedzy o Obronności i Bezpieczeństwie pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Olgierda Geblewicza, oraz Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego, prof. dr. hab. Edwarda Włodarczyka.  Instytut Politologii i Europeistyki Uniwersytetu Szczecińskiego zorganizował etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Mecenat nad tym przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Szczecin, Piotr Krzystek. Partnerem  Strategicznym zawodów okręgowych Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności została  Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o.

 

Do II etapu  Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności zakwalifikowało się czterech uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach, którzy zajęli miejsca w pierwszej szóstce (na ponad dwudziestu uczestników). Byli to:

Konrad Markowski (klasa II Technikum Ekonomicznego, I- miejsce),

Beata Jackowiak (klasa I Technikum Ekonomicznego, II- miejsce),

Michał Maczyszyn (klasa II Technikum Ekonomicznego, IV- miejsce),

Sandra Kleczkowska (klasa II Technikum Ekonomicznego, VI- miejsce).

 

Po bardzo trudnym teście udało się wyłonić grupę najlepszych dziesięciu uczniów z województwa zachodniopomorskiego, którzy zostali zakwalifikowani do III etapu o zasięgu ogólnokrajowym.  I miejsce wśród wyróżnionych z dziesięciu najlepszy okazał się uczeń z „Miłosza” - Michał Maczyszn, który wystartuje w zawodach centralnych, planowanych na 24–25 marca 2017 r. w Warszawie.

 

Michałowi gratulujemy tak dużej wiedzy o bezpieczeństwie i obronności. Trzymamy kciuki w marcu. Nad przygotowaniem uczniów do Olimpiady czuwała Pani Agnieszka Jackowska.powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA