przejdź do treści
UE
dnia 03.02.2017 roku

Sportowy sukces uczniów MOS w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej w Prenzlau

W dniu 26 stycznia 2017 r.  uczniowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii  w Waniorowie wraz z wychowankami Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego z Gryfic wzięli udział w VIII Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej im. Kurta Engela w Prenzlau w Niemczech.

 

Turniej organizowała placówka Lebensschule Uckermark w Prenzlau. Wzięło w nim udział 10 drużyn, w tym trzy z Polski: MOS Waniorowo wspólnie z OREW Gryfice, drużyna SOSW z Chojny oraz drużyna  ze Szczecina. MOS w Waniorowie reprezentowali uczniowie: Krystian Paterek, Bartłomiej Raba, Kacper Grzybowski, Dawid Zawadzki oraz Przemysław Tyloch zaś OREW Gryfice: Krystian Ignaszewski, Dariusz Matusiak oraz Kamil Szulc. Zmagania piłkarskie odbywały się na zasadach rozgrywek grupowych „każdy z każdym”  a następnie dwie najlepsze drużyny z każdej z grup awansowały do dalszych rozgrywek.

 

W pierwszym grupowym meczu nasza drużyna wygrała wynikiem 1:0  z Templin. Następny mecz rozegrany z drużyną z Max Lindow zakończył się wysokim zwycięstwem dla naszej drużyny  4:0. W trzecim meczu zmierzyliśmy się z zespołem ze Schwedt  i tu także wygraliśmy 1:0.

W ostatnim grupowym meczu zmierzyliśmy się z drużyną z Eberswalde. Po zaciętym pojedynku wynik był bezbramkowy 0:0. Nasza drużyna w grupie zajęła pierwsze miejsce zdobywając 10 pkt a tym samym  zdobyła awans do finału, gdzie zmierzyła się ze zwycięzcą drugiej grupy. W finale zmierzyliśmy się z zespołem z Chojny. Ten bardzo emocjonujący mecz zakończył się bezbramkowo. O zwycięstwie zaważyły rzuty karne, w których zwyciężyła nasza drużyna wynikiem 2:1 zdobywając puchar drugi raz z rzędu. Bramki dla naszej wspólnej drużyny zdobywali: Kacper Grzybowski – 4, Bartłomiej Raba – 2. Perfekcyjnie wykonywane rzuty karne to zasługa Krystiana Paterka oraz Bartłomieja Raby. W bramce dzielnie się spisywał Krystian Paterek zaś w defensywie prym wiedli Dariusz Matusiak oraz  Dawid Zawadzki a na rozegraniu brylowali Przemysław Tyloch i Krystian Ignaszewski. Zmiany kontuzjowanych zawodników zabezpieczał Kamil Szulc.

Z Turnieju przywieźliśmy kolejny puchar, oby tak dalej!

 

 

Opiekunami grupy byli: Daniel Malitowski, Tomasz Jędzura, Rafał Pawicki oraz Mirosław Prośniewskipowrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA