przejdź do treści
UE
dnia 12.04.2017 roku

Uczeń "MIŁOSZA" najlepszy w Polsce

Dnia 31 marca 2017r. w siedzibie Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku, odbyła się VI Edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy.

 

Olimpiada była organizowana przez: Pracownię Badań, Analiz i Strategii Rozwoju Edukacji Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku, Posła do Parlamentu Europejskiego, Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku, Podlaskiego Klubu Biznesu, Stowarzyszenia na Rzecz Edukacji I Rozwoju Społecznego „Innovatione”. Honorowym patronatem Olimpiadę objęli: Pani Maria Koc – wicemarszałek Senatu RP, Pani prof. dr hab. Barbara Kudrycka – poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Pan Tadeusz Truskolaski – Prezydent Miasta Białegostoku.

 

Do Olimpiady zgłosiło się 821 uczniów z 50 szkół ponadgimnazjalnych, natomiast do etapu finałowego zakwalifikowało się 100 uczniów z całej Polski, z czego udział wzięło 74. Eliminacja polegała na rozwiązaniu testu pisemnego, po którym wyłoniono 20 uczestników, którzy uzyskali największą liczbę punktów po części pierwszej.  Finałowa dwudziestka odpowiadała ustnie na wylosowane przez siebie pytania przed komisją oraz publicznością.

 

Po drugim etapie Olimpiady wyłoniono zwycięzców. W pierwszej piątce znalazła się dwójka uczniów z Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach. Byli to:

-  Dariusz Pyzia -  I m-ce,

-  Emilia Pierzchała -  IV m-ce.

 

Dla trzech laureatów VI edycji Olimpiady, Pani prof. dr hab. Barbara Kudrycka, poseł do Parlamentu Europejskiego, ufundowała wizytę studyjną w Parlamencie Europejskim oraz nagrody rzeczowe. Dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku ufundował nagrody w postaci trzech indeksów.

 

Uczniom, których przygotowywała Pani Krystyna Gródecka gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA