przejdź do treści
UE
dnia 27.04.2017 roku

Obchody Dnia Kultury Języka Polskiego

W miniony poniedziałek mieliśmy przyjemność uczestniczyć w obchodach Dnia Kultury Języka Polskiego przygotowanych przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach.

 

Głównym celem tego przedsięwzięcia było propagowanie wśród społeczności lokalnej kultury językowej, uwrażliwienie na poprawność gramatyczną i ortograficzną, zachęta do pięknego wypowiadania się. Była też okazja do zabawy i urozmaicenia życia szkolnego.

Szczególne zainteresowanie podczas obchodów zyskał Test poprawności językowej o indywidualny tytuł „ Alfy i Omegi Polszczyzny”. Konkurencja rozgrywana w trzech kategoriach: gimnazjaliści, uczniowie klas drugich i trzecich klas ponadgimnazjalnych oraz dorośli.

 

Wyniki są imponujące! W kategorii gimnazjaliści:

I miejsce: Kamila Karwowska

II miejsce: Kamila Kołodziejczak

III miejsce: Jakub Skowron

 

Wyróżnienia: Natalia Mielcarek, Kamila Horbaczonek, Paweł Woźniak

W kategorii uczniowie klas pierwszych i drugich: Julia Świątczak.

W kategorii dorośli: Pani Aleksandra Mikołajewska, Pani ALeksandra Tazbir, Pani Wiktoria Charyton.

 

https://mail.google.com/mail/u/1/images/cleardot.gif

 

Podczas obchodów swoją obecnością zaszczycili nas wykładowcy z Wydziału Dziennikarstwa i Kultury Społecznej Politechniki Koszalińskiej - dr Lidia Sudakiewicz i dr Piotr Szarszewski, przygotowując niezwykle ciekawe prezentacje dotyczące zapożyczeń i reklamy, które odbyły się w Bibliotece Publicznej. Gimnazjaliści zaś mieli okazję wziąć udział w ciekawych warsztatach na temat kultury języka polskiego na co dzień, przygotowanych przez polonistę - Pana Waldemara Wierzbę.

 

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach i koordynatorki przedsięwzięcia składają serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy wsparli inicjatywę Dnia Kultury Języka Polskiego. W sposób szczególny dziękujemy:

1. Dyrektorom gimnazjów i opiekunom uczniów, którym umożliwiono wzięcie udziału w obchodach DKJP.
2. Instytucjom, których pracownicy mogli uczestniczyć w naszym przedsięwzięciu.
3. Pani Prezes Zarządu GS "Samopomoc Chłopska" Gryfice za słodki poczęstunek.
4. Pani Róży Szuster - dyrektor Gryfickiego Domu Kultury i Panu Przemysławowi Kubalicy - dyrektorowi Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach, za ciepłe przyjęcie uczestników i udostępnienie sal wykładowych.
5. Lokalnym mediom - za propagowanie idei kultury języka polskiego na co dzień.powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA