przejdź do treści
UE
dnia 25.05.2017 roku

Profesor Dariusz Rosati w ZSP im. Czesława Miłosza w Gryficach

Czworo uczniów ZSP im. Czesława Miłosza w Gryficach otrzymało z rąk prof. Dariusza Rosatiego nagrody za najlepsze wyniki uzyskane w Konkursie wiedzy o Unii Europejskiej. Z ogromną radością informujemy, że dwie laureatki – Emilia Pierzchała z kl. II TE i Monika Kawiorska - uczennica kl. I LPG  - pojadą do Brukseli!

 

Celem Konkursu było popularyzowanie wiedzy o Unii Europejskiej wśród uczniów szkół ponadgimnazjanych. Od uczestników oczekiwano znajomości zagadnień dotyczących wykorzystania funduszy europejskich w województwie zachodniopomorskim, działalności instytucji i innych organów UE, realizacji budżetu UE, a także wiedzy o działalności parlamentarnej profesora Dariusza Rosatiego. Do testu, przeprowadzonego 23 maja 2017 r.  w „ Miłoszu”, przystąpiło 32 uczniów. Pół godziny wystarczyło na rozwiązanie 30 zadań jednokrotnego wyboru.

Zwieńczeniem konkursowych zmagań stało się wystąpienie zacnego gościa, profesora Dariusza Rosatiego, Posła do Parlamentu Europejskiego – organizatora Konkursu. Uczniowie i nauczyciele mieli okazję wysłuchać wykładu na temat korzyści płynących  z obecności Polski (i innych państw) w Unii Europejskiej.

 

Wkrótce ogłoszono wyniki Konkursu. Miejsce III ex aequo zajęli Eryk Wegner i Krystian Błaszczyk – uczniowie kl. II LPG; II lokatę uzyskała Monika Kawiorska z kl. I LPG; zdobywczynią I miejsca została Emilia Pierzchała –  uczennica kl. II TE. Nagrodą za zajęcie I i II miejsca jest trzydniowy wyjazd studyjny do Brukseli.             

 

Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy! powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA