przejdź do treści
UE
dnia 13.07.2017 roku

Warto postawić na słońce – sukces filmowców z "Miłosza"

Młodzi filmowcy  z „Miłosza” postawili na słońce i była to naprawdę dobra decyzja. Ogromnym sukcesem zakończył się udział uczniów ZSP im. Czesława Miłosza w ogólnopolskim konkursie realizowanym w ramach projektu „Postaw na Słońce”. Celem projektu było upowszechnienie wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych jakie daje wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (OZE), a w szczególności ogniw fotowoltaicznych.

 

Głównym zadaniem uczestników było przygotowanie krótkiego filmu – reportażu promującego wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Ocenie podlegały również raporty dokumentujące działania zespołu w trakcie realizacji projektu. W konkursie wzięło udział 157 zespołów z całej Polski.

 

Drużyna Eko-Listopad z „Miłosza” w składzie Agata Domańska, Karina Bosych, Natalia Kosovets, Beata Jackowiak oraz Michał Drelich w łącznej klasyfikacji zajęła V miejsce. Za szczególny sukces należy uznać fakt, iż zrealizowany przez nich film uzyskał największą liczbę głosów i zdobył I miejsce w plebiscycie internautów. Warto zauważyć, że nie jest to pierwszy tego typu sukces uczniów Miłosza. W ubiegłym roku młodzi filmowcy zajęli I miejsce w ogólnopolskim konkursie ekologicznym „Czy baterie są jak bakterie? ”.  Opiekunowie zwycięskiej drużyny, Katarzyna Melnik i Dariusz Drelich, już dziś zapraszają młodych ludzi, którzy interesują się ekologią i chcieliby uczestniczyć w realizacji filmów o tej tematyce.

 

Młodzi filmowcy z Miłosza wraz z opiekunami pragną podziękować za pomoc w realizacji projektu: Panu Przemysławowi Kowalewskiemu – kierownikowi obiektu sportowego Gryf Arena, Pani Justynie Sudoł – pracownikowi Starostwa Powiatowego w Gryficach, Pani Katarzynie Puszkarek i Chili Studio.

 

Zwycięski film można obejrzeć: https://www.youtube.com/watch?v=MASKXlEcozA lub http://filmeko.pl/ w zakładce „filmy”/powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA