przejdź do treści
UE
dnia 11.09.2017 roku

"MIŁOSZ" znowu laureatem

01 czerwca 2017 roku o godzinie 10:00, na Placu Zwycięstwa w Gryficach, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza  przyłączył się do II edycji ogólnopolskiej akcji masowego czytania organizowanej przez Miesięcznik „Biblioteka w Szkole” pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”.

 

Do udziału w ustanawianiu rekordu jednoczesnego czytania przekonaliśmy 1208 osób w każdej kategorii wiekowej (od przedszkolaka do seniora).

 

Akcję poprzedziły działania promocyjne: Uczniowie   rozdawali ulotki i zakładki do książek  propagujące wydarzenie wśród mieszkańców miasta; przeprowadzono zajęcia na  godzinach z wychowawcą – temat : „Po co nam czytanie”? oraz pedagogizację rodziców na zebraniach z rodzicami– temat: „Rola czytania w poszczególnych fazach rozwoju dzieci”. Informacja  o wydarzeniu ukazała się w lokalnych mediach, na portalach społecznościowych  oraz oficjalnej stronie Starostwa Powiatowego i stronie zspgryfice.pl. W trakcie akcji rozstrzygnięto konkurs  na najlepsze przebranie za ulubionego bohatera książki  dla przedszkoli i szkół podstawowych w klasach 1-3 (nagroda za 3 pierwsze miejsca to bony o wartości 50,00 zł do księgarni na zakup swojej wymarzonej książki).

 

Wszystkie działania zostały udokumentowane na fotografiach i w filmie. Po raz drugi nasszkoła została laureatem tej akcji. 

Dorota Faerber powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA