przejdź do treści
UE
dnia 04.10.2017 roku

"Z biegiem Regi"

W piątkowe południe przystań kajakowa w Trzebiatowie zapełniła się uczniami z ZSP im. Z. Herberta oraz gminnych szkół podstawowych i gimnazjalnych. Wydarzenie rozpoczął spływ kajakowy, zakończony pokazem ratownictwa osoby tonącej przez zespół ratowników medycznych RESCUE TEAM Piotra Wowry. Na kolejnych stanowiskach, przygotowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną z Trzebiatowa oraz Państwową Straż Pożarną z Gryfic, młodzież poznawała zasady i techniki przeciwdziałania zagrożeniom powodziowym i pożarowym. Uczniowie uczyli się, jak gasić otwarty ogień gaśnicą i wodą, wypełniać worki z piaskiem i budować wał przeciwpowodziowy oraz posługiwać się rzutką ratowniczą. Zobaczyła również, w jaki sposób gasi się ogień za pomocą wozu bojowego i napełnia wodą rękaw przeciwpowodziowy. Na stanowisku przygotowanym przez policjantów z Komisariatu Policji w Trzebiatowie wszyscy mogli przekonać się, jak w alkogoglach pokonuje się slalom z zaburzonym refleksem i równowagą osoby nietrzeźwej. Spotkanie zakończyło się ogniskiem z pieczoną kiełbasą i grochówką.

 

„Z biegiem Regi" jest pierwszym wydarzeniem z cyklu „Bezpieczni nad Regą". To projekt, w którym ZSP im. Z. Herberta poprzez szereg działań skierowanych do uczniów trzebiatowskich szkół, przedszkoli, mieszkańców miasta i gminy Trzebiatów ze szczególnym uwzględnieniem rodziców, młodych matek, osób starszych i środowisk wiejskich, będzie promowało bezpieczne zachowanie się w sytuacjach kryzysowych w ramach warsztatów, pokazów, spotkań oraz pozorowanego zagrożenia.

 powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA