przejdź do treści
UE
dnia 18.10.2017 roku

Ślubowanie klas pierwszych w "Herbercie"

Tradycją ZSP im. Z. Herberta jest ślubowanie klas pierwszych 13 października. Podczas uroczystości uczniowie zostają oficjalnie przyjęci w poczet uczniów „Herberta". Z tej okazji szkoła gościła licznie przybyłe rodziny młodych adeptów, przedstawicieli służby wojskowej i policyjnej oraz naszych absolwentów.

 

W trakcie trwania uroczystości Dyrektor Szkoły Jadwiga Jaworska zwróciła się do społeczności „Herberta" słowami: „Uczymy się nie dla szkoły lecz dla życia", które mogą być drogowskazem do dalszej edukacji młodych ludzi. Goszczono również szczególne osoby - właściciela Przedsiębiorstwa Usługowo Produkcyjnego UNI BUD pana Jana Kaczmarka, któremu Dyrektor Szkoły, Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski za wspieranie przedsięwzięć szkoły przyznali Statuetkę „Przyjaciela Szkoły" oraz przewodniczącą Rady Rodziców w latach 2014-2017 panią Elżbietę Sobieralską, której podziękowano za dotychczasową pracę. Przedstawiciele klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie w imieniu swoim i pozostałych uczniów. Pasowania uczniów klasy wojskowej dokonał przedstawiciel Dowódcy 3 Batalionu Zmechanizowanego Legii Akademickiej w Trzebiatowie kap. Mariusz Malko, a klasy policyjnej Komendant Powiatowy Policji w Gryficach insp. mgr Krzysztof Boguszewicz oraz Komendant Komisariatu Policji w Trzebiatowie kom. Krzysztof Zieliński. W „Herbercie" ślubowanie klas pierwszych wiąże się z Dniem Edukacji Narodowej. W związku z tym uczniowie oraz przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Szkarapata i przewodnicząca Rady Szkoły Dorota Sobczak złożyli najserdeczniejsze życzenia Dyrektor Szkoły, gronu pedagogicznemu oraz wszystkim pracownikom szkoły. Po oficjalnej części uroczystości, klasy pierwsze musiały jeszcze wykazać się sprytem, podstawowymi wiadomościami o nauczycielach i talentem muzycznym podczas „otrzęsin", przygotowanych przez starszych kolegów i koleżanki.


Uczniowie mieli również możliwość przedstawić przygotowane przez siebie krótkie prezentacje. Do „Herberta" przyjęto 70 nowych uczniów.powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA