przejdź do treści
UE
dnia 13.11.2017 roku

"Herbert" na rowerze

W słoneczny, październikowy dzień uczniowie wraz z profesorami ZSP im. Z. Herberta wybrali się na kilkugodzinną wyprawę rowerową pod hasłem „Herbert na rowerze", której celem było bezpieczne poznawanie ciekawych i nieznanych zakątków gminy Trzebiatów. Wyprawa rowerowa poprzedzona została przeszkoleniem uczestników dotyczącym zasad właściwego zachowania podczas poruszania się zorganizowaną grupą rowerową drogami publicznymi, jak i ścieżkami rowerowymi. Tak przygotowani turyści z „Herberta" wyruszyli swoimi pojazdami w trasę, na której znalazły się interesujące miejscowości takie, jak: Jaromin z pozostałościami dawnej zabudowy koszarowejjednostki  wojskowej, Paliczyno-Siemidarżno z krętą i pofałdowaną drogą, prowadzącąprzez kompleks leśny „Las Kołobrzeski", leśniczówka w Gosławiu, gdzie zorganizowano krótki odpoczynek przy ognisku z pieczoną kiełbasą oraz Gosław z zabytkowym kościołem kamienno-ceglanym z XII wieku. Po przejechaniu ponad 30 km uczestnicy zmęczeni, ale w dobrych humorach, powrócili do Trzebiatowa, kończąc trasę.

 

Wycieczka została zorganizowana w ramach rządowego programu wspomagania organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach - Bezpieczna + oraz szkolnego projektu „Bezpieczni nad Regą".

 powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA