przejdź do treści
UE
dnia 06.02.2018 roku

Końcówka ferii zimowych dla niektórych bardzo pracowita

W dniach 26-28.01.2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Płotach, odbył się kurs kelnerski realizowany w ramach projektu „Nowe kwalifikacje i umiejętności - gwarancją sukcesu edukacji w Powiecie Gryfickim", prowadzony przez firmę Coctailshow z Gdańska.

 

Jest to jeden z wielu kursów organizowanych w ramach tego projektu, a skierowanych do młodzieży kształcącej się w szkołach zawodowych naszego powiatu. Celem kursu było zapoznanie się z charakterystyką pracy kelnera oraz przygotowaniem do samodzielnej pracy w restauracji.

 

Uczestnicy nauczyli się pracy z różnymi rodzajami serwisu kelnerskiego, obsługą gościa przy stole oraz podstawami wiedzy sommelierskiej. Poza teoretycznymi podstawami uczniowie odbyli wiele ćwiczeń, związanych z różnymi metodami stosowania bielizny stołowej, sztućców, szkła oraz zastawy stołowej. W ramach projektu uczniowie odbędą miesięczne staże zawodowe oraz skorzystają z wycieczki zawodoznawczej. Już w marcu odbędzie się kolejny kurs tym razem obsługi kasy fiskalnej.

 powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA