przejdź do treści
UE
dnia 27.02.2018 roku

Twoje "Prawa w pracy"

22 lutego br. w Zespole Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Szczecinie odbył się drugi etap V Konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”. Organizatorem Konkursu był Okręgowy Inspektorat  Pracy w Szczecinie.

 

Celem Konkursu jest popularyzacja wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej.

 

Do etapu regionalnego zakwalifikowano 48 uczniów, a wzięło w nim udział 41 osób. Zmagania konkursowe polegały na rozwiązaniu testu składającego się z 35 pytań o ww. tematyce.

 

Bezbłędnie (100%) test rozwiązało pięcioro uczniów. Wśród nich były dwie uczennice Technikum Ekonomicznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach : Emilia Pierzchała i Andżelika Dębicka, które zostały przygotowane                 do konkursu przez Panią Krystynę Gródecką.

 

Zgodnie z regulaminem została przeprowadzona dogrywka polegająca na udzieleniu odpowiedzi ustnej na trzy wylosowane pytania. 

 

W klasyfikacji końcowej nasze uczennice zajęły 3 i 5 miejsce . Laureatem 3-go miejsca została Emilia Pierzchała – klasa III TE – która wraz z dwoma innymi laureatami województwa zachodniopomorskiego będzie uczestniczyć w zmaganiach centralnych w dniu 18 kwietnia br. w Warszawie.

 

Andżelice i Emilii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy.powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA