przejdź do treści
UE
dnia 29.03.2018 roku

Wieczór poetycki poświęcony sylwetce Zbigniewa Herberta w trzebiatowskim "Herbercie"

W ramach obchodów Roku Zbigniewa Herberta, w ZSP im. Z. Herberta w Trzebiatowie  odbył się wieczór poetycki poświęcony „Księciu Poetów”. W  nastrojowej scenerii auli zgromadzeni goście usłyszeli historię życia poety, jego wiersze, refleksje dotyczące pisania, filozofii, podróży – tak rozlicznych w jego życiu.

 

Motywem przewodnim wspomnień o poecie było słowo wierność, ponieważ Herbert w każdych okolicznościach - tak w życiu jak i w swej twórczości -  dochowywał wierności swoim ambicjom narodowym, politycznym, artystycznym i filozoficznym. Fraza z wiersza „Przesłanie Pana Cogito”:  „Bądź wierny. Idź”, która widnieje w auli szkoły, była zawołaniem jego twórczości od początku do końca. 

 

Uroczystość  rozpoczęła się grą na skrzypcach oraz  recytacją poetyckiej w formie biografii poety. Po tym wstępie, dyrektor Jadwiga Jaworska przywitała gości podkreślając, że wszyscy życzliwi szkole należą „do grona wielkiej Herbertowskiej Rodziny jaką tworzą szkoły należące do Klubu Herbertowskich Szkół”, dziękując jednocześnie za przybycie. 

 

Wspomnienia o Herbercie, wiersze poety czytane i śpiewane można było usłyszeć dzięki zaangażowaniu uczniów (w tym absolwentów) i nauczycieli, którzy wspólnie zapoznawali gości z życiem i twórczością patrona szkoły.

 

Ci, którzy nie byli obecni na wieczorze mogli obejrzeć transmisję on –line z wydarzenia na facebooku szkoły. 

Spektakl zrobił na publiczności duże wrażenie, o czym świadczyły owacje na stojąco oraz wzruszenie na twarzach. powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA