przejdź do treści
UE
dnia 18.04.2018 roku

VIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach

 

Dariusz Pyzia - uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach.

 

Dnia 13 kwietnia 2018 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się VIII Ogólnopolski Finał Konkursu Wiedzy o Podatkach organizowany przez Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty.

 

W organizowanym po raz ósmy Ogólnopolskim Finale Konkursu Wiedzy o Podatkach wzięli udział laureaci z 8 regionalnych finałów Konkursów Wiedzy o Podatkach: dolnośląskiego, lubuskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, śląskiego oraz zachodniopomorskiego. . Myślą przewodnią tegorocznej edycji konkursu była "Swoboda działalności gospodarczej". Tematyka obejmowała również wiedzę z podatków, doradztwa podatkowego i zasad etyki zawodowej.

 

Do eliminacji w Konkursie Ogólnopolskim wybrano uczniów na szczeblu wojewódzkim.

 

W Katowicach konkurs odbył się w dwóch etapach. Pierwszy z nich - pisemny, wyłonił 24 osoby do części ustnej. Po przeprowadzeniu tej części wyłoniono 10 laureatów z całej Polski.

 

I miejsce zajął Dariusz Pyzia – uczeń klasy III Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach. Otrzymał on wysoką nagrodę pieniężną oraz indeks na Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

 

Po konkursie dla uczestników została zorganizowana wycieczka do zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido w Zabrzu. Uczestnicy konkursu mogli zjechać i przekonać się, jak wygląda praca górników pod ziemią. 

 

Ucznia do konkursu przygotowywała Pani mgr Krystyna Gródecka, która przez 8 lat konkursu doprowadziła łącznie 11 uczniów do podium (I miejsce- 7 osób, II miejsce - 2, III miejsce - 2).

 

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach dziękuje Panu Henrykowi Kowalewskiemu - doradcy podatkowemu - za profesjonalną pomoc w interpretacji przepisów prawa podatkowego.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA