przejdź do treści
UE
dnia 02.05.2018 roku

Kwietniowi Antypiraci w Herbercie!

W Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich, ZSP im. Z. Herberta dołączył do ogólnopolskiego projektu Kwietniowi Antypiraci, mającego na celu zwrócenie uwagi na legalne korzystanie z publikowanych utworów (książek, filmów, muzyki, grafiki) objętych prawami autorskimi. Jego organizatorem było Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku.

 

Na drzwiach wejściowych do szkoły, wchodzących witał plakat „Kwietniowych Antypiratów”. Na „dzień dobry” częstowano uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły słodką niespodzianką z dekalogiem prawa autorskiego. Na drzwiach do każdej klasy, w czytelni, nad każdym monitorem komputerowym naklejono uczniowski dekalog prawa autorskiego, a na biurku profesorskim zostawiono wersję dla nauczyciela wraz z zakładką do książki i naklejką  promującymi czytelnictwo. Ponadto w holu przygotowano gazetkę poświęconą Światowemu Dniu Książki i Praw Autorskich. Koordynator akcji, pani Maria Akida ogłosiła również konkurs na hasło antypirackie, które można wpisywać na szary papier przymocowany do gablot. Na szkolnym Facebooku natomiast opublikowano krótki film przypominający prawa autorskie.powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA