przejdź do treści
UE
dnia 06.06.2018 roku

Pilotażowy program Ministerstwa Obrony Narodowej w trzebiatowskim "Herbercie"

Klasa Ia mundurowa ZSP im. Z. Herberta została zakwalifikowana do II edycji pilotażowego „Programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”, który rozpocznie się w roku szkolnym 2018/2019 i będzie realizowany przez dwa lata. Program ma charakter ogólnopolski. Jego celem jest kształtowanie postaw proobronnych i patriotycznych, ale przede wszystkim przygotowanie młodzieży do służby wojskowej. 

 

Zgodnie z założeniami, szkoły zakwalifikowane do programu stają się częścią powiatowej sieci szkół certyfikowanych przez MON. Zostaną też objęte szerokim wsparciem resortu obrony w obszarach merytorycznym, logistycznym i finansowym. 

 

Absolwenci szkół biorących udział w projekcie zyskają: 

  • odbycie skróconego, poligonowego szkolenia wojskowego dla ochotników, kończącego się złożeniem przysięgi wojskowej i przeniesieniem do rezerwy; 
  • pierwszeństwo w trakcie naboru do Wojsk Obrony Terytorialnej oraz innych rodzajów służby wojskowej; 
  • przyjęcie na studia wojskowe na preferencyjnych warunkach; 
  • stałe konsultacje( już w toku realizacji programu) przedstawicieli Wojskowych Komend Uzupełnień w zakresie możliwości przyjęcia do służby wojskowej oraz wskazywania możliwości podjęcia służby adekwatnych do potrzeb Sił Zbrojnych i uwarunkowań kandydata. 


  • powrót
    Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
    ZGODA