przejdź do treści
UE
dnia 19.10.2018 roku

XX Jubileuszowy Zjazd Klubu Herbertowskich Szkół

Delegacja ZSP im. Z. Herberta w Trzebiatowie wzięła udział w XX Jubileuszowym Zjeździe Klubu Herbertowskich Szkół. W tym roku gospodarzem zjazdu było XX Liceum Ogólnokształcące im. Z. Herberta w Gdańsku. Szkołę reprezentowali dyrektor Jadwiga Jaworska wraz z  nauczycielami i uczniami. Na coroczne spotkanie przybyły delegacje szkół imienia Zbigniewa Herberta znajdujące się w różnych miastach Polski – z Warszawy, Żerkowa, Brzegu, Lublina, Siemianowic Śląskich, Wrocławia, Bełchatowa, Słupska, Kołobrzegu, Wronek.

 

XX Zjazd rozpoczął się mszą św. w kościele pw. Bożego Ciała, po czym uczestnicy z pocztami sztandarowymi przeszli do szkoły, gdzie odbył się półfinał debaty oksfordzkiej w wykonaniu uczniów szkół herbertowskich. Uroczyste otwarcie zjazdu nastąpiło w Europejskim Centrum Solidarności. Po przywitaniu wszystkich gości, uczestnicy zjazdu i zaproszeni goście wysłuchali nagrania pozdrowień od pani Katarzyny Herbert – żony Poety, która podkreślała, jak ważne jest czytanie poezji i kultywowanie wartości ważnych dla Księcia Poetów. Głos zabrał również prof. Rafał Żebrowski – siostrzeniec i biograf Zbigniewa Herberta. Miłym akcentem było wręczenie Medalu Komisji Edukacji Narodowej, w tym również  naszym nauczycielom – pani Agnieszce Kozakowskiej, pani Jolancie Mruk oraz panu Marcinowi Konopnickiemu. W programie pierwszego dnia zjazdu znalazł się również spektakl w wykonaniu uczniów XX LO w Gdańsku oparty o wiersze Zbigniewa Herberta odegrany na deskach Teatru Szekspirowskiego. W drugi dzień zjazdu delegacje mogły podziwiać Gdańsk, spacerując po jego pięknych uliczkach.

 

Jak co roku, spotkanie społeczności herbertowskiej przyniosło wiele niezapomnianych wrażeń.powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA