przejdź do treści
UE
dnia 03.12.2018 roku

"Gryfy w Europie"

Piętnastu uczniów Technikum Ekonomicznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach pod opieką anglistki - pani Sylwii Troczyńskiej przebywało na dwutygodniowych praktykach zawodowych w ramach programu „Gryfy w Europie" w Irlandii Północnej. Zostali ulokowani w trzech dzielnicach: Creggan, Culmore i Waterside w miasteczku Londonderry. Wiedzę teoretyczną zdobytą w szkole mogli skorelować z praktyką podczas pracy, podróży i wycieczek. Do ich obowiązków należała przede wszystkim obsługa klienta i wypełnianie dokumentacji. Oprócz pracy organizatorzy solidnie wypełniali im czas wolny przygotowując szereg atrakcji: zwiedzanie uroczych zakątków państwa, gdzie nagrywano słynny serial "Gra o tron", zapoznanie z historią zamku Dunluce Castle, spacer u wybrzeży portu Causeway, przemierzenie wzdłuż i wszerz stolicy Irlandii Północnej - Belfastu oraz wzięcie udziału w jarmarkach świątecznych i wyjściach integracyjnych.


Największym zaskoczeniem były różnice kulturowe: inny smak frytek, często spóźniające się autobusy, zadbane miasta i dość wolne tempo życia mieszkańców.

 

Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że wyjazd był niesamowitym doświadczeniem i najlepszą nagrodą!powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA