przejdź do treści
UE
dnia 14.10.2009 roku

DEN w szkołach Powiatu

W tegorocznych obchodach Dnia Edukacji Narodowej w szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat, będących doskonałą okazją do wyrażenia życzeń i podziękowań nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi, uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych powiatu gryfickiego. Tradycyjnie, uroczystości obfitowały w podziękowania i życzenia oraz w ciekawe programy artystyczne, w których przygotowanie zaangażowali się przede wszystkim uczniowie.

Starosta - Kazimierz Sać odwiedził Liceum Ogólnokształcące im. B. Chrobrego w Gryficach, gdzie nie lada gratką było rozdanie "Oskarów", przeplatane muzyką. W poszczególnych kategoriach, uczniowie nagradzali swoich nauczycieli, a najlepszy z nich otrzymał "Złoty Kaganek". Specjalny "Oskar" dla "najbardziej przyjaznego organu prowadzącego" powędrował na ręce starosty.

Z kolei, uczniowie z ZSP im. Czesława Miłosza w Gryficach, u których gościł wicestarosta - Ireneusz Wojciechowicz, zachwycili wszystkich świetnym występem, bawiącym do łez różnorodnymi skeczami, by na koniec wręcz oszołomić efektami specjalnymi, które podczas szkolnych akademii zdarzają się niezwykle rzadko.

Dla przypomnienia, warto przy tym dodać, że Dzień Edukacji Narodowej zastąpił tradycyjny Dzień Nauczyciela i jest obchodzony w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej 14 października 1773 roku, z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Działalność Komisji Edukacji Narodowej miała przełomowe znaczenie w historii polskiego szkolnictwa. Opracowano wówczas nowe programy nauczania, zorganizowano na nowo szkoły średnie, zreformowano szkoły wyższe.

Jest to więc doskonała okazja, by wyróżnić wszystkich, którzy uczestniczą w wyjątkowym dziele kształcenia i wychowywania kolejnych pokoleń.

powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA