przejdź do treści
UE
dnia 13.10.2009 roku

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej

Dzień Nauczyciela to czas podziękowań i życzeń, składanych nauczycielom, dyrektorom, pracownikom oraz przyjaciołom szkół i placówek oświatowych w powiecie gryfickim.

Z tej okazji, 9 października na Zamku Nowym, w Płotach, odbyły się uroczyste Powiatowe Obchody Dnia Edukacji Narodowej.
Wśród zaproszonych gości, na uroczystość przybyli: przewodnicząca Rady Powiatu - Renata Teresa Korek, sekretarz Powiatu - Stanisław Hołubczak, skarbnik Powiatu - Grażyna Obrębska- Starzec, przewodniczący Komisji Edukacji i Polityki Społecznej Rady Powiatu - Ryszard Chmielowicz, dyrektor Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Gryficach - Halina Jabłońska, kierownik gryfickiej filii Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli - Agnieszka Jankowska oraz bohaterowie dnia - dyrektorzy szkół i placówek, nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi, a także przedstawiciele lokalnych mediów. Uroczystość poprowadziła- Iwona Borkowska - dziennikarka radiowa i telewizyjna, a oprawę muzyczną zapewnił zespół "Spontaniczni" ze Szczecina.

Na wstępie, gospodarz spotkania, starosta - Kazimierz Sać, serdecznie przywitał gości, po czym złożył na ich ręce wiele słów uznania oraz podziękowania za codzienny trud, wrażliwość i zaangażowanie w kształtowanie serc i umysłów młodego pokolenia, a także życzenia sukcesów w pracy zawodowej, dobrych pomysłów i siły do ich realizacji. Starosta mówił przy tym, o roli nauczyciela w procesie edukacji i w wychowywaniu młodych ludzi, na które rodzicom często brakuje czasu, sił, a nieraz także kompetencji, o odpowiedzialności, jaka spoczywa na pedagogach, a także o działaniach władz Powiatu Gryfickiego w sferze oświaty.
Miłym akcentem było uhonorowanie wszystkich uczestników spotkania pięknymi różami, które rozdali nasi samorządowcy: przewodnicząca Rady Powiatu- Renata Teresa Korek, starosta - Kazimierz Sać i wicestarosta - Ireneusz Wojciechowicz.

Podczas uroczystości rozdano prestiżowe Nagrody Starosty dla zasłużonych nauczycieli za pracę dydaktyczno - wychowawczą, które stanowią wyraz uznania wiedzy i zdobytych kwalifikacji, a także podziękowania za trud włożony w nauczanie młodego pokolenia naszego regionu. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Jolanta Folwarska - dyrektor oraz Krystyna Krajewska-Woźny i Janusz Przybysz - nauczyciele z LO im. B. Chrobrego w Gryficach, Renata Tracz - dyrektor i Zbigniew Kupczyk - nauczyciel ZSP im. Z. Herberta w Trzebiatowie, Maria Spaczyńska - dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rewalu, Andrzej Derkowski - dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Waniorowie, Jadwiga Wypijewska - dyrektor oraz Zbigniew Klimas- nauczyciel Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Płotach, Barbara Podgórska i Krystyna Gródecka - nauczycielki ZSP im. Cz. Miłosza w Gryficach, Edmund Woźniak - dyrektor i Alina Moskwa- Pietraś- psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gryficach oraz Renata Wieczerzak-Jarząb - wychowawca Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Dom dla Dzieci w Gryficach.

Następnie dyrektorzy: Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gryficach, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Cz. Miłosza w Gryficach, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Z. Herberta w Trzebiatowie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Waniorowie, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rewalu, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gryficach i Domu dla Dzieci w Gryficach, wręczyli swoim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom niepedagogicznym tzw. Nagrody Dyrektora.

Powiatowe Obchody Dnia Edukacji Narodowej zamknął uroczysty poczęstunek. Bufet szwedzki zachwycił smakami i różnorodnością przekąsek, potraw i ciast.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom: Intermarche w Gryficach oraz Piekarni - Cukierni Bugowscy, a także wszystkim zaangażowanym w przygotowanie imprezy m.in. Restauracji "Marysieńka" z Lisowa, za pyszne jedzenie i miłą obsługę.

Więcej zdjęć w galerii.

powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA