przejdź do treści
UE
dnia 14.10.2009 roku

Sukces drużyny z Waniorowa

W dniach 25-27 września, uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Waniorowie zaprezentowali swoje umiejętności na XIII Mistrzostwach Polski w Piłce Nożnej do lat 16, które odbyły się w Krakowie. Organizatorem zawodów było Małopolskie Stowarzyszenie Społeczno-Sportowe "Sprawni-Razem".

Kamil Domżał, Piotr Adamczyk, Dawid Grzybowski oraz Eryk Wróbel zajęli IV miejsce godnie reprezentując województwo zachodniopomorskie. Drużynę tworzyli także wychowankowie z SOSW w Pyrzycach i Suliszewie. W sumie reprezentacja liczyła 8 zawodników pod kierunkiem nauczyciela wychowania fizycznego z Waniorowa - Daniela Malitowskiego i nauczyciela wychowania fizycznego z Pyrzyc - Ryszarda Lizaka.

W grupie uczniowie wygrali dwa z trzech rozegranych meczy, przechodząc do półfinału, gdzie po ambitnej grze z drużyną z województwa Mazowieckiego ulegli w walce o finał ustalając wynik 3:2 tracąc bramkę w ostatniej minucie.

Niezapomnianą atrakcją było zwiedzanie zabytków Krakowa oraz integracja z rówieśnikami z wielu odległych rejonów Polski.

Daniel Malitowski
nauczyciel w-f w SOSW w Waniorowie

powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA