przejdź do treści
UE
dnia 23.10.2009 roku

Ogólnopolski Tydzień Kariery w ZSP im. W. Witosa w Płotach

Poradnictwo zawodowe dotyczy całej gamy indywidualnych i wspólnych działań aktywności odnoszących się do udzielania informacji zawodowej, doradzania, określania kompetencji, wspierania i nauczania podejmowania decyzji oraz kształtowania umiejętności niezbędnych do zarządzania karierą zawodową.

W związku z tym nasza szkoła wzięła udział w organizowanym po raz pierwszy
Ogólnopolskim Tygodniu Kariery 5-11 października 2009 r.

1 dzień 5.10.2009
- Poznanie przedstawicieli różnych ciekawych zawodów-wyjazd młodzieży wraz z opiekunem Szkolnego Ośrodka Kariery do Szczecina na spotkanie informacyjne z aktorami Teatru Polskiego, obejrzenie wystawy i fotografii.

2 dzień 6.10.2009
- Wyłożenie na korytarzu szkolnym informatorów i ulotek dotyczących studiów wyższych oraz wykonanie gazetki informacyjnej na temat kariery i predyspozycji zawodowych.

- Młodzież klas IV spotkała się z doradcą zawodowym z Powiatowego Urzędu Pracy w Gryficach (3 godziny lekcyjne- po 1 godzinie dla każdej klasy)

3 dzień 7.10.2009
- Młodzież klas III spotkała się z dyrektorem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gryficach. Młodzież dyskutowała na temat wyboru dalszej drogi edukacyjnej ( 3 godziny lekcyjne, po 1 godzinie dla każdej klasy)

4 dzień 8.10.2009
- Złożenie przez młodzież w gabinecie Szkolnego Ośrodka Kariery prac plastycznych na konkurs \"Kim będę?- mój przyszły zawód\"- przedstawiciele wszystkich klas. />
/> - Chętni uczniowie zbadali swoje predyspozycje zawodowe kwestionariuszem predyspozycji zawodowych (skrócona wersja Hollanda) w gabinecie Szkolnego Ośrodka Kariery

5 dzień 9.10.2009
- Konkurs plastyczny -zaprezentowanie prac plastycznych przed komisją, wręczenie nagród, słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników, />
- spotkanie uczniów klas I i II z doradcami zawodowymi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Szczecinie ( trzech doradców po dwie godziny lekcyjne)-warsztaty na temat \"Autoprezentacji\"/>

powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA