przejdź do treści
UE
dnia 20.01.2010 roku

Zmagania gimnazjalistów w "Chrobrym"

W dniu 18.12.2009 roku w gryfickim Liceum Ogólnokształcącym odbył się I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego "Let's Play with English" skierowany do uczniów naszych szkół gimnazjalnych. Napięte grudniowe terminy nie pozwoliły wziąć w nim udziału niektórym szkołom, a i w ostatnim dniu wycofało się jedno z gimnazjów z powodu choroby zawodnika, do udziału w konkursie przystąpiły jednak trzy gimnazja: Gimnazjum Nr 1 w Gryficach, Gimnazjum Nr 3 w Gryficach i Gimnazjum w Płotach. Czteroosobowe drużyny wspierane przez pięcioosobowe grupy kibiców ze swoich szkół i opiekunów zgłosiły się pełne werwy i chęci do dobrej zabawy w auli LO. Po powitaniu przez prowadzących imprezę uczniów klas trzecich drużyny udały się do sali z tablicą interaktywną w celu rozwiązania przygotowanego dla nich testu złożonego z trzech zadań z zakresu rozumienia tekstu czytanego(o zróżnicowanym poziomie) oraz testu leksykalno-gramatycznego. Poziom powyższych testów był raczej wysoki, niektóre dorównywały poziomowi zadań z egzaminu FCE Cambridge. Kiedy drużyny rozwiązywały zadania, dla pozostałych gości wystąpiło ze swym programem kabaretowym, przygotowanym pod kierunkiem pani Katarzyny Kulikowskiej-Lew, Szkolne Koło Teatralne LO. Po napisaniu testu drużyny udały się do Sali gimnastycznej, gdzie przez pół godziny przygotowywały improwizowane scenki na wylosowane uprzednio tematy z kultury Wielkiej Brytanii. Po powrocie do szkolnej auli ogłoszono wyniki testów pisemnych(tu najlepiej wypadło Gimnazjum Nr 1), po czym drużyny zaprezentowały zabawne i pełne inwencji dialogi, ocenione przez Jury w składzie: pani Barbara Malinowska( nauczycielka jęz. ang. w Gimnazjum Nr 1 w Gryficach), pani Helena Zaryczańska( nauczycielka jęz. ang. w Gimnazjum w Płotach) oraz pani Iwona Krasowska(nauczycielka jęz. ang. w Gimnazjum Nr 3 w Gryficach). Następnym punktem konkursu było przedstawienie kolęd lub piosenek w języku angielskim. Najciekawszą scenkę przedstawiła drużyna Gimnazjum Nr 3, natomiast najbardziej brawurowy popis wokalny usłyszeliśmy od dziewcząt z Gimnazjum w Płotach.

Ostatnim elementem ocenianym przez Jury była prezentacja kibiców występujących drużyn, ich ubiorów, "okrzyków bojowych"w języku angielskim i transparentów. Wszyscy kibice wykazali się pomysłowością i wigorem, najlepiej jednak wypadły tu "cheerleaders" z Gimnazjum w Płotach. Po podsumowaniu wszystkich wyników Jury przedstawiło zwycięzców: I miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum Nr 1 w Gryficach w składzie: D. Balcerzak,R. Daniłowski, M. Filutek i M. Jurczak, II miejsce- drużyna z Gimnazjum Nr 3 w Gryficach w składzie: A. Dobroszewska,A. Jasik,T. Turek i M. Szpakowska, a III miejsce- drużyna z Gimnazjum w Płotach w składzie: M. Broker, P. Kucharczyk, M. Pich i M. Zaryczański. Jury wraz z Panią Dyrektor LO Jolantą Folwarską pogratulowało zwycięzcom i uczestnikom, uczniowie otrzymali piękne nagrody książkowe ufundowane przez Księgarnię POLANGLO w Koszalinie i przedstawicielkę wydawnictwa Oxford University Press, panią Agnieszkę Kot. W przygotowaniu imprezy pomogło jej koordynatorce, pani Iwonie Krasowskiej, wielu uczniów: Agnieszka Jabłońska z kl. III A zajęła się komputerową obsługą prezentacji, Justyna Mejna(III A) prowadziła dokumentację fotograficzną, Daria Skierczyńska , Paulina Grabowska i Martyna Grzelak wystąpiły z wykonaniem angielskich piosenek świątecznych w finale imprezy, Maciek Piwoński i Piotr Mackojć prowadzili angielskojęzyczną konferansjerkę, klasa III A pomogła w przygotowaniu słodkiego poczęstunku, ufundowanego przez Radę Rodziców LO, którym podczas całej imprezy uczestnicy mogli pokrzepiać nadwątlone w trakcie rywalizacji siły. Dziękujemy gimnazjalistom i ich opiekunom za mobilizację do uczestnictwa w naszym konkursie i sympatyczną atmosferę panującą wśród wszystkich uczestników, gratulujemy dobrych wyników w konkursie. Do zobaczenia za rok!

Koordynator konkursu
Iwona Krasowska

powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA