przejdź do treści
UE
dnia 21.01.2010 roku

Klasa III A Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gryficach zajmuje się małymi pacjentami Szpitala

Dnia 21 listopada klasa III a (humanistyczna) Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gryficach z inspiracji wychowawczyni, pani Iwony Krasowskiej, i za zgodą pani doktor Janiny Krajewskiej, ordynatora Oddziału Pediatrycznego rozpoczęła wizyty w Szpitalu w Gryficach na tymże oddziale. W każdą sobotę odbywają się spotkania dwuosobowych delegacji klasy z dziećmi przebywającymi aktualnie na oddziale. Spotkania te mają na celu umożliwienie rozwoju umiejętności pedagogicznych młodzieży, która planuje dalsze kształcenie w tym zakresie. Przede wszystkim jednak pozwalają dzieciom zapomnieć na chwilę o smutkach i stresie związanym z pobytem w szpitalu. Bawiąc się z dziećmi kreatywni młodzi ludzie budzą uśmiech na ich twarzach i jednocześnie dają odpocząć zmęczonym rodzicom, którzy czuwają przy swoich dzieciach i zmagają się z problemami ich choroby.

Do dnia dzisiejszego wizyt było już cztery. Każda ma charakter interaktywnej zabawy z dziećmi. W trakcie zabaw młodzież czyta bajki. Niezbędna jest również rozmowa z małymi pacjentami pozwalająca im odprężyć się trochę. 21 listopada szpital odwiedzili: Remigiusz Babiło i Paulina Wielgus, w następną sobotę, tj. 28 listopada byli to: Paulina Grabowska i Agnieszka Jabłońska. Ważnym dniem natomiast stał się 5 grudnia, kiedy to Daria Duda i Remigiusz Babiło w towarzystwie wychowawczyni, Iwony Krasowskiej, obdarowali dzieci paczkami od Świętego Mikołaja, przygotowanymi przez klasę III a. Było to dla dzieciaków miłą niespodzianką. Ostatnia wizyta odbyła się 12 grudnia, a uczestniczyli w niej Daria Duda i Paulina Wielgus. Każda wizyta przynosi korzyści, zarówno dla licealistów, jak i małych pacjentów.

Personel oddziału pediatrycznego przychylnie odnosi się do odwiedzin i z sympatią wspiera nasze działania. Lekarze i pielęgniarki wiedzą doskonale, że zabawa z dziećmi jest nieodłącznym elementem edukacji, dlatego te wizyty są tak ważne. Dzieci w szpitalu mają mało okazji do integracji, a choroba fizyczna nie może przecież blokować ich rozwoju. Na oddziale pediatrycznym następuje rotacja, więc jedne dzieci są zastępowane kolejnymi, w ten sposób zajęcia z dziećmi nie ograniczają się do jednej grupy. W tym budynku nigdy nie zabraknie dzieci, dlatego organizujemy zabawę, aby ulżyć im w cierpieniu i złagodzić lęk. Nasze wizyty w szpitalu na pewno na tym się nie zakończą i mamy nadzieję, że dołączy do nas większe grono młodzieży.

Agnieszka Jabłońska
Kl. III A LO Gryfice


powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA