przejdź do treści
UE
dnia 12.02.2010 roku

Szkolenie "Biznes lokalny"

W dniach 8 - 12.02.2010 r. odbyło się w Szczecinie (Hotel Jachtowa) szkolenie "Biznes lokalny", w którym uczestniczyła m.in. 8 - osobowa grupa pełnoletnich uczniów z ZSP im. Czesława Miłosza. Szkolenie jest częścią projektu na rzecz inicjatyw lokalnych pt. "I ty też możesz", realizowanego przez Stowarzyszenie Solidarne Kobiety Zawsze z siedzibą w Szczecinie i Parafią pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gryficach. Szkolenie obejmowało następujące zagadnienia:
- rejestracja firmy
- zatrudnienie pracowników
- sprzedaż wyrobów i usług
- rozliczanie operacji gospodarczych
- tworzenie biznes planu
- sprawozdawczość z wyliczeniem zysku i strat

Na realizację w/w zagadnień przeznaczono 40 godzin. Istotnym elementem szkolenia było wypracowanie umiejętności negocjacji, a także komunikacji społecznej. Przeprowadzono ćwiczenia indywidualne i zespołowe. Podzieleni na grupy uczestnicy szkolenia wzięli udział w grze symulacyjnej, zakończonej wyłonieniem grupy "mistrza biznesu " oraz wyborem "mistrza fair play". Dobrze przygotowane merytorycznie i organizacyjnie szkolenie , miła atmosfera nie tylko w czasie wspólnych zajęć, ale i w czasie wolnym sprawiły, że zainteresowanie następnymi szkoleniami znacząco wzrosło. W ramach Projektu odbędą sie jeszcze dwa szkolenia: - Aktywizacja społeczno - zawodowa ( 16 godzin) - i Komputer w firmie i życiu społecznym (16 godzin) To ostatnie zostanie przeprowadzone w naszej szkole.

powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA